Karboksyterapia
Karboksyterapia jest innowacyjnym zabiegiem pielęgnacyjnym, również dostępnym w Studio Cocoon. Nakłuwając obszar zabiegu igłami, kosmetolog wprowadza CO2 punktowo pod skórę. Dzięki temu w miejscu aplikacji zwiększa się cyrkulacja tlenu, rozbijane są drobinki tłuszczu, oraz przyśpiesza krążenie krwi. Karboksyterapia twarzy przeprowadzana jest głównie w celu odmłodzenia oraz odświeżenia skóry. Zabieg stosowany jest z powodzeniem również u pacjentów skarżących się na cienie oraz worki pod oczami. Jest to metoda całkowicie bezpieczna, CO2 wstrzyknięte pod skórę zostaje naturalnie wydalone przez organizm, a cera już na drugi dzień po zabiegu wygląda znacznie młodziej.
Wskazania do zabiegu:
- rozstępy
- cellulit
- cienie pod oczami
- wypadanie włosów
- redukcja tkanki tłuszczowej
- opadające powieki
- zaburzenia krążenia
- blizny
Przeciwwskazania do zabiegu:
- ciąża
- karmienie piersią
- choroby nowotworowe
- stany zapalne skóry
- przewlekłe choroby serca oraz płuc
Oczyszczanie wodorowe
Oczyszczanie wodorowe twarzy to bezinwazyjna pielęgnacja skóry. Zabieg polega na dokładnym usunięciu zrogowaciałego naskórka i niedoskonałości, redukcji nadmiaru wolnych rodników, odżywieniu, zrewitalizowaniu i nawilżeniu skóry.
Oczyszczanie wodorowe skóry głowy to bezinwazyjny zabieg przeznaczony dla osób borykających się z problemem przetłuszczających się włosów, zapaleniem mieszków włosowych, łupieżem, łojotokowym zapaleniem skóry czy wypadaniem włosów. Zabieg oczyszcza skórę, zmniejsza stany zapalne, przyspiesza gojenie oraz odblokowuje gruczoły łojowe.
Infuzja tlenowa
Infuzja tlenowa to bezinwazyjny zabieg wykonywany w celu poprawy stanu skóry za pomocą czystego sprężonego tlenu. Wraz z tlenem wprowadzane są indywidualnie dobrane substancje aktywne. Dzięki temu skóra jest odświeżona, odmłodzona, dotleniona i promienna. Zabieg wykonywany systematycznie stanowi profilaktykę przeciwstarzeniową.
Infuzja tlenowa skóry głowy wraz z tlenoterapią to bezinwazyjny zabieg trychologiczny hamujący nadmierne wypadanie włosów oraz przeciwdziałający problemom łojotokowym skóry głowy.
Bloomea
Zabieg polega na kontrolowanym złuszczeniu naskórka i pobudzeniu do pracy warstwy kolagenowej w celu silnej przebudowy skóry i osiągnięciu jak najlepszego efektu odmłodzenia skóry.
Efekty :
• poprawa napięcia skóry
• wymodelowanie owalu twarzy
• redukcja przebarwień
• redukcja blizn, bruzd i rozstępów
HIFU
Thermage
Podobnie jak lifting, pozwala uzyskać efekt gładkiej i napiętej skóry, jednak w odróżnieniu od niego, nie wymaga ingerencji chirurgicznej. Podczas zabiegu thermage specjalne urządzenie powoduje ogrzanie głęboko osadzonych powłok skórnych poprzez produkcję fal radiowych. Proces ten skutkuje napięciem włókien kolagenowych, które wraz z wiekiem ulegają rozciągnięciu. Działanie zabiegu thermage zostało potwierdzone w badaniach klinicznych – ujędrnia on skórę, redukuje zmarszczki oraz poprawia zarys twarzy i policzków.
Wraz z wiekiem, skóra staje się coraz bardziej wiotka, traci napięcie i zmienia się ogólny kształt twarzy. Dzięki zabiegowi thermage możliwe jest przywrócenie dobrego wyglądu skóry, bez konieczności przechodzenia zabiegu chirurgicznego. W wyniku zabiegu włókna kolagenowe zostają odbudowane, a zmarszczki ulegają spłyceniu. Skóra staje się jędrna i elastyczna, powieki są podniesione, a owal twarzy pełniejszy. Skóra na dekolcie i szyi odzyskuje młodzieńcze napięcie. Co więcej, thermage umożliwia ujędrnienie skóry na brzuchu, nogach, ramionach i przedramionach, a więc doskonale modeluje sylwetkę.
Przebieg zabiegu:
Podczas zabieg wykorzystuje się prąd o częstotliwości właściwej dla fal radiowych. W wyniku tego procesu, tkanka podskórna i właściwa nagrzewają się, podczas gdy naskórek pozostaje chłodny. Umożliwia to odbudowanie włókien kolagenowychi polepszenie ich struktury. Zregenerowane włókna są krótsze i bardziej elastyczne, co prowadzi do lepszego napięcia skóry, likwidacji zmarszczek i wiotkich partii skóry. Szczególnymi wskazaniami do zabiegu są problemy związane z opadającymi powiekami, zapadniętymi policzkami, obwisłym podbródkiem, a także zwiotczałą skórą w okolicy szyi, dekoltu i czoła.
Podczas gdy głębokie warstwy skóry są mocno nagrzewane, naskórek jest chroniony przed ciepłem. Proces ten trwa ok. 60 minut. W ten sposób skóra zyskuje jędrność, elastyczność, znikają rozszerzone pory i zmarszczki, a owal twarzy staje się kształtny.
Wskazania do zabiegu:
- odmłodzanie, ujędrnienie skóry twarzy i ciała (brzuch, kolana, ramiona, szyja, dekolt, pośladki),
- poprawa konturu i struktury twarzy,
- likwidacja obwisłych policzków i podbródka,
- zaznaczenie na nowo linii żuchwy,
- likwidacja podwójnego podbródka tzw. ”indyczej” szyi
- zmniejszenie opadania powiek- ściągnięcie obszaru brwi
- wygładzenie zmarszczek i drobnych linii wokół oczu, ust i na czole
- widoczne linie i zmarszczki
- niemożność przebycia lub brak zainteresowania zabiegiem chirurgicznym.
Tuż po zabiegu skóra można być delikatnie zaczerwieniona. Często efekt napięcia skóry pojawia się od razu po jego zakończeniu. Co ważne, nie ma żadnych ograniczeń co do stosowania makijażu i wykonywania codziennych obowiązków po zabiegu. Jest on bezbolesny i skutkuje natychmiastowym spłyceniem zmarszczek.
Efekt liftingu utrzymuje się długo– jak wskazują badania kliniczne, skóra pozostaje napięta nawet przez ponad 5 lat po zabiegu. To, jak długo będziesz cieszyć się jędrną skórą, zależy od wielu czynników, takich jak wiek, tryb życia i stan skóry. Metoda thermage jest bardzo bezpieczna– współczynnik bezpieczeństwa sięga 99,8%. Natomiast pojawiające się czasem efekty uboczne, np. zaróżowiona skóra i opuchlizna, znikają już po kilku godzinach po zabiegu.
Zabieg jest jednorazowy. Najczęściej pewna poprawa widoczna jest natychmiast i staje się wyraźniejsza przez okres do sześciu miesięcy.
Bez okresu rekonwalescencji. Po zabiegu można od razu wrócić do normalnych, codziennych zajęć.
Zabieg na każdą porę roku. Po zabiegu Thermage nie trzeba unikać słońca, jak po zabiegach laserowych.
Przeciwwskazania oraz działania niepożądane:
- ciąża i karmienie piersią.
Skutki uboczne są na ogół niewielkie i mogą obejmować zaczerwienienie, obrzęk, pęcherze, guzki i rzadkie przypadki nierówności skóry.
Laser E-light
Fale radiowe
(RF, ang.radio frequency) wykorzystywane we współczesnej kosmetologii pozwalają wykonać lifting skóry twarzy, szyi, dekoltu bez użycia skalpela. Zabiegi nie tylko niwelują efekty starzenia, ale działają również zapobiegawczo poprzez zwiększenie gęstości i odporności skóry.
Zabieg polega na odpowiednim dawkowaniu fal radiowych, których energia zamieniana jest na ciepło. Przy temperaturze około 40 stopni zwiększa się ukrwienie skóry, dotlenienie i odżywienie komórek. Dzięki temu komórki pobudzane są do produkcji kolagenu, który jest odpowiedzialny za jędrność i elastyczność skóry. Fale radiowe łagodzą obrzęki, zmnniejszają woreczki tłuszczowe pod oczami oraz obwisłości policzków, podbródka i szyi. Twarz po zabiegu wygląda młodo i promiennie. Dzięki wyjątkowym możliwościom urządzenia do stosowania zabiegu z wykorzystaniem RF można zredukować cellulit, lokalny nadmiar tkanki tłuszczowej oraz zwiotczałą skórę.
Zabieg można wykonywać na ramionach, brzuchu, pośladkach, wewnętrznej i zewnętrznej części ud, kolanach, torsie, otłuszczonych plecach.Zastosowanie fal radiowych przyczynia się do redukcji nadmiaru tkanki tłuszczowej oraz wspomaga modelowanie sylwetki. Zabiegi na twarz wygładzają zmarszczki, zwiększają elastyczność skóry, modelują owal twarzy i poprawiają wygląd.
Prowadzone badania udowodniły wysoką skuteczność fal radiowych. Zabieg jest bezpieczny i bezbolesny, a efekty widoczne już po kilku wizytach.
W zależności od stanu skóry zaleca się wykonanie zabiegów z częstotliwością raz w tygodniu. Słońce oraz opalona skóra nie są przeciwwskazaniem do stosowania RF.
Zastosowanie fal radiowych rozpoczęło nową erę w walce z oznakami starzenia się skóry i utratą jej elastyczności, a także okazało się nieocenione podczas zabiegów modelowania sylwetki. Stanowi rewelacyjną alternatywę dla zabiegów stosowanych w chirurgii plastycznej.
Elektrokoagulacja
Polega na ścięciu (koagulacji) białka za pomocą łuku elektrycznego. Zabieg stosuje się przy usuwaniu włókniaków, zmian skórnych, zamykania teleangiektazji (naczynek) oraz przy leczeniu brodawek wirusowych (kurzajek).
Wskazania do zabiegu:
- brodawki wirusowe (kurzajki)
- włókniaki
- prosaki
- teleangiektazje (rozszerzone naczynka)
- brodawki
- kaszaki
Przeciwwskazania do zabiegu:
- zaburzenia krążenia
- zaburzenia krzepnięcia
- ciąża
- wszczepiony rozróżnik serca
Mezoterapia bezigłowa
Mezoterapia bezigłowa to innowacyjna technologia, gdzie technika kłucia igłą została zastąpiona zastrzykiem fali elektrycznej.Zabieg,który zdecydowanie wiedzie prym wśród zabiegów przynoszących natychmiastowe rezultaty. Stosowany w odmładzaniu, ujędrnianiu skóry, redukcji cellulitu, tkianki tłuszczowej i rozstępów. Podczas zabiegu składniki odżywcze zostają „wtłoczone” w głąb skóry dzięki zjawisku elektroporacji(w błonie komórkowej tworzą się mikrokanały, za pomocą których substancje aktywne przedostają się do wnętrza komórki). Zabieg osiąga się dzięki dwóm głównym czynnikom:prądom impulsowym elektroforezy iskładnikom koktajli.Zabieg jest bezbolesny i nie niesie za sobą ryzyka krwawień i infekcji.Zaleca się wykonanie serii 6 zabiegów co dwa tygodnie.
Przygotowanie do zabiegu
Zabieg nie wymaga przygotowań, z wyjątkiem wykluczenia przeciwskazań do jego wykonania.
Przeciwwskazania do wykonania zabiegu:
- nadwrażliwość na prąd galwaniczny
- ciąża
- gorączka
- infekcje skórne w obrębie wykonywania zabiegu
- dermatozy
- epilepsja
- ropne stany okołozębowe
- rozrusznik serca
Mikrodermabrazja diamentowa
Mikrodermabrazja diamentowa jest to nowoczesna metoda mechanicznego złuszczania naskórka. Dzięki natychmiastowym widocznym rezultatom, należy do najchętniej wybieranych przez klientów zabiegów. Podczas zabiegu mikrodermabrazji, efekt eksfoliacji uzyskuje się poprzez działanie głowic ścierających, pokrytych warstwą diamentową oraz pompy, która zasysa martwy i zrogowaciały naskórek.
Zabieg pobudza produkcje kolagenu i elastyny, stymuluje naturalny wzrost zdrowej tkanki. Już po pierwszym zabiegu skóra staje się gładsza, jaśniejsza, świeższa i bardziej elastyczna. Zabieg jest bezbolesny, a po jego wykonaniu pacjent nie jest wyłączony z życia codziennego. Zazwyczaj zabieg wykonuje się co 4 tygodnie, w zasadnionych przypadkach co 2 tygodnie.
Wskazania do mikrodermabrazji:
- blizny potrądzikowe
- zaskórniki i prosaki
- rozszerzone pory
- łojotok i suchość skory
- przebarwienia skóry
- uszkodzenia posłoneczne skóry
- plamy starcze
- wiotkość skóry
- drobne zmarszczki
- szorstki i zrogowaciały naskórek
Przygotowanie przed zabiegiem:
Zabieg nie wymaga specjalnych przygotowań z wyjątkiem wykluczenia przeciwwskazań do jego wykonania.
Zalecenia po zabiegu:
- należy chronić skórę przed działaniem promieniowania słonecznego i solarium
- dbać o odpowiednie nawilżenie skóry
Przeciwwskazania do wykonania zabiegu
- nadwrażliwość skóry
- aktywna opryszczka
- przerwana ciągłość tkanki
- infekcja w obrębie wykonywanego zabiegu
- przyjmowanie miejscowych leków dermatologicznych
Objawy niepożądane po mikrodermabrazji
- uczucie mrowienia, pieczenia, świądu-objawy te szybko ustępują
- nadwrażliwość skóry
- rumień utrzymujący się zwykle do 24h, nie przeszkadza on w robieniu makijażu
- u osób stosujących aspirynę i niesterydowe leki przeciwzapalne mogą pojawić się wybroczyny (mogą utrzymać się 3 dni)
Peeling kawitacyjny
Peeling kawitacyjny jest bezinwazyjnym zabiegiem polegającym na oczyszczaniu skóry przy pomocy ultradźwięków ,który usuwa zanieczyszczenia oraz martwe komórki warstwy rogowej naskórka. Peeling kawitacyjny działa na skórę łagodnie poprzez przyjemne ,naturalne wibracje i nie jest zabiegiem bolesnym .Zastosowanie peelingu ultradźwiękowego pozwala na głęboką regenerację skóry poprzez błyskawiczne i efektywne odnowienie oraz oczyszczenie na dużej głębokości. Rezultatem zabiegu jest odnowienie i odświeżenie skóry w widocznym stopniu .Zabieg zalecany jest dla osób z przebarwieniami skóry, szorstkim naskórkiem ,skórą zwiotczałą ,nadmiernym wydzielaniem sebum ,a także ze skórą trądzikową i przetłuszczającą się.
Przygotowanie przed zabiegiem:
Nie wymaga specjalnych przygotowań ,należy jednak wykluczyć przeciwwskazania do jego wykonania.
Zalecenia po zabiegu:
- należy zadbać o odpowiednie nawilżenie skóry
- przez kilka dni unikać sauny ,solarium i kąpieli w basenie.
Przeciwwskazania do wykonania zabiegu:
- obecność metalowych implantów
- infekcje skóry
- przerwanie ciągłości tkanki
- choroby serca
- aktywna opryszczka
- opuchnięcie skóry
- przyjmowanie miejscowych leków dermatologicznych
- trądzik różowaty
- łuszczyca
Oczyszczanie twarzy manualne
Oczyszczanie twarzy manualne to popularny i tradycyjny zabieg pozwalajacy oczyścić skórę z niedoskonałości szybciej i skuteczniej niż inne, bardziej zaawansowane metody. Zabieg ten stanowi najskuteczniejszą metodę usuwania zaskórników, prosaków, niewielkich ropnych krostek, odblokowania ujść gruczołów łojowych.
Zabieg manualnego oczyszczania skóry przywraca cerze świeżość oraz czysty wygląd. Zabieg przyczynia się do usunięcia zrogowaciałego naskórka, bakterii, środków chemicznych, pozostałości makijażu, zaskórników, a przez to ułatwia penetrację składników aktywnych zawartych w stosowanych kosmetykach oraz zapobiega pojawianiu się nowych zanieczyszczeń i stanów zapalnych.